خدمات آزمایشگاه جامع اگرویار

آزمایشگاه جامع اگرویار شامل مجموعه آزمایشگاه‌های متنوعی است که در آن‌ها انواع آنالیزهای مربوط به خاک، آب، کود، گیاه، معدن و همینطور شناسایی بیماری‌های گیاهی انجام می‌شود.

دستگاه آنالیز ICP

آزمایشگاه خاک

یکی از بخش‌های شبکه آزمایشگاهی آزمایشگاه جامع، آزمایشگاه خاک است. در این بخش تمامی آنالیزهای مربوط به خاک انجام می‌گیرد. این آنالیزها براساس معیارهای حوزه کشاورزی و محیط زیست انجام گرفته و نتایج در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. همچنین، نقشه‌های وضعیت خاک مربوط به هر کدام از فاکتورهای آنالیز در صورت درخواست متقاضی قابل ارائه است.

آزمایشگاه آب

از آنالیزهای مهم در حوزه کشاورزی، شیلات و محیط زیست آزمایشات کیفیت آب است. آزمایشگاه جامع اگرویار این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است تا با ارسال نمونه آب در کوتاهترین زمان ممکن نتایج را دریافت نمایند. 

آزمایشگاه کود

بررسی کیفیت نهاده‌ها برای مصرف‌کنندگان کود و همچنین تولیدکنندگان در فرآیندهای تولید و کنترل کیفی حائز اهمیت است. در این بخش از آزمایشگاه جامع امکان بررسی و آنالیز انواع مختلف کودهای زیستی (میکروبی)، شیمیایی، دامی و غیره فراهم گردیده است.

آزمایشگاه آنالیز بافت‌ گیاهی

 در بخش آزمایشگاه گیاهی، آنالیزهای تخصصی روی بافت‌های گیاهی (برگ، ساقه، ریشه،  میوه و غیره) انجام گرفته و توصیه‌های کارشناسی ارائه می‌گردد. با اطلاع از میزان عناصر موجود در بافت‌های گیاهی میتوان برای تغذیه و کوددهی بهتر برنامه‌ریزی کرد. همچنین میتوان سلامت محصول را نیز مورد ارزیابی قرار داد. 

آزمایشگاه معدن

آزمایشگاه جامع اگرویار، از مرحله اکتشاف تا حمل محصول نهایی، با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته آماده ارائه خدماتی نظیر آنالیز شیمیایی مواد معدنی و تعیین ترکیبات موجود در آن می‌باشد. 

آزمایشگاه بیماری شناسی گیاهی

در آزمایشگاه بیماری‌شناسی گیاهی بررسی عوامل بیماری‌زا شامل قارچ، باکتری، ویروس، نماتد و … در محصولات زراعی و باغی از نظر تشخیص و اتیولوژی، اپیدمیولوژی، بیواکولوژی و مکانیسم‌های بیماری زایی و طرق مختلف مبارزه با آن‌ها صورت می‌گیرد. اطلاع از نوع عامل بیماری‌زا در بافت‌های گیاهی میتواند کیفیت و دقت کنترل و مبارزه با بیماری را به شدت افزایش دهد.

درخواست آنالیز نمونه

اگر نیاز به آنالیز انواع نمونه خاک، آب، گیاه، کود، بافت گیاهی و … دارید، با ما در ارتباط باشید.

تماس ۰۵۱۹۱۰۰۴۶۰۳